MŠ Národní 37, Praha 1

MŠ sídlí v prvním patře historické budovy paláce Platýz. Škola je čtyřtřídní, součástí je velký sál, který je využíván i jako tělocvična. Třídy jsou nově zařízeny dětským nábytkem a herním patrem, vybaveny klavírem, pianiny a velkým množstvím didaktických pomůcek, hraček, tělovýchovným nářadím a náčiním. Každá třída využívá k výuce vlastní interaktivní tabuli, v 1. třídě je interaktivní box. Stravování probíhá ve společné jídelně pro 3 třídy, nejmladší děti využívají menší, komorní jídelnu. V šatnách všech tříd jsou nové skříňky s úložným prostorem, interiéry jsou vyzdobeny pracemi našich dětí. Škola využívá dva venkovní herní prostory – zahradu v Jirchářích a herní dvůr ve Františkánské zahradě. Obě zahrady jsou od školy v dostupnosti 10 minut pěší chůze. „ Motýlí zahrada „ v Jirchářích byla slavnostně otevřena v září 2016 po dokončení rekonstrukce v režii MČ Praha 1. Je vybavena kvalitními dřevěnými herními prvky, 2 prostornými pískovišti a nadstandardním zázemím pro děti – vytápěným zahradním domkem s hernou, úložným prostorem pro hračky a toaletami. Plochu zahrady tvoří zčásti umělý povrch, zčásti mlat a prostorný trávník. V letních měsících je stíněna dvěma vzrostlými stromy, k dispozici je pro děti pítko. Zahrada je skryta ve vnitrobloku a pro děti tak splňuje veškeré nároky pro bezpečnou hru a další aktivity. Herní dvůr ve Františkánské zahradě je součástí soukromého sektoru domu, skryt před veřejností a určen výhradně pro hru našich dětí. Disponuje zázemím herny s toaletami, dvorem s pískovištěm a herními prvky pro mladší skupinu dětí.

Kontakty - budova Národní

Mateřská škola Národní